Gierka karciana poker

Gierka karciana poker jako gra hazardowa posiada swoje specyficzne zasady gry, które opierają się na odpowiednich układach kart, jakie należy uzyskać, aby wygrać daną rozgrywkę. Wygrywa ten gracz, który uzyska wyższy układ w kartach. Oto istniejące układy kart w grze hazardowej poker:

poker królewski – zbiór kart od dziesiątki do asa tego samego koloru;
poker zwykły – zbiór pięciu kart jednakowego koloru od jakiejkolwiek wartości wzwyż;<!--more-->


kareta – układ czterech kart jednakowej wartości, na przykład cztery walety oraz dowolna wartość karty piątej;
ful – układ trzech kart o tej samej wartości oraz dwóch o innej wartości, na przykład zestaw trzy damy i dwie dziewiątki;
kolor – zbiór różnych kart jednakowego koloru;
strit – zbiór kart w kolejności od najmniejszej do największej, jednak w różnych kolorach, w tym układzie kart as może być pierwsza bądź ostatnią kartą w talii;
trójka – zbiór kart wśród których trzy są o jednakowej wartości;
dwie pary – zbiór kart pośród których znajdują się dwie pary kart o tej samej wartości;
para – zbiór kart pośród których znajduje się jedna para kart o tej samej wartości;
wysoka karta- najniższy układ kart w pokerze, kiedy nie ma innego układu liczy się najwyższa karta spośród posiadanych pięciu kart.

Sprawdz jak wyglada na zywo w kasynie gierka karciana poker

Turnieje pokerowe online w Internecie

Poker jest jedną z najciekawszych gier karcianych na świecie, odbywają się w niego nawet turnieje w Internecie. Istnieje jej wiele odmian, a najpopularniejsza to Texas Holdem. Warto więc zainteresować się tym rodzajem gry. Różni się ona od klasycznego pokera i można by o tym pisać bardzo długo. Continue reading „Turnieje pokerowe online w Internecie”